KONST / Litografier / Färglitografi 14367533
nr 1436 7533
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Toreador. Signerad, färglitografi. Bildmått: 47x36, yttermått inklusive ram: 64x51 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
måndag 6 december 2021
kl 19:24:59
100 kr
150 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman